PEDRO BRANDARIZ
AUDIOVISUAL.
  • Serie “Casa Manola” /Filmanova /Dir. Javi Camino

  • Serie “Luci” / Portocabo /Dir. Jorge Coira

  • Serie “Para Mariñeiros Nós” / VTelevisión / Correlo Filmes /Dir. Omar Rabuñal

  • Programa "Malo Será" /TEX45 e AINÉ (2 temporadas)

  • Programa  “Ti verás” / Productora Faro

  • Magazine de humor semanal “Con Amor e Compañía” / Ficción Producciones

  • Magazine humor “Radio Taxi” /Caja Negra Produce /Dir. David Perdomo

  • Programa talentos "Buscando Estrelas” /Voz Audiovisual 

  • Programa “O show dos Tonechos” / CTV 

  • Programa de humor semanal “Land Rober” /'Destino Bergen' con CTV

  • Magazine semanal “Luar” / TVG 

  • Locutor “Nunca choveu que non escampara” La Ventana Radio Coruña Cadena Ser

  • Locutor “Ojo Cuidao Live Radio Show” /Directo con emisión en Youtube. Cadena Ser 

  • Locutor “E Por Que Non Radio”/ Radio Galega /CRTVG

  • Locutor “Os Cocos, cómicos coruñeses” /Cadena Ser 

  • Locutor “Especiales de Navidad en la Radio Galega”/ Radio Galega /CRTVG

  • Cortometraje “Wonderfull People”/Dir. David Tembleque 

  • Cortometraje “El Comediante” /Porco Bravú / Dir. Óscar Cruz 

  • Cortometraje “Ao Terceiro Día” /Samaín Producións / Dir. Vince Stone 

  • Cortometraje “Koruño, Legado de Hércules” /Mandeo Records / Dir. Érica Esmorís 

  • Cortometraje "Incomunicados” / La Isla Films / Dir. Érica Esmorís y Juan Galiñanes 

  • Cortometraje “Tenacitas” / Escuela de Imagen y Sonido A Coruña / Dir. Jorgelina Dragone 

  • Webserie “Dinosaurio” / Carballo Interplay Producións 

  • Webserie “Peter Brandon, unha vida pola comedia” /Porco Bravú 

  • Webserie “Galicia Crime” / Cousas Veredes 

  • Webserie “Antolepsia” / Javi Sega Producións 

TEATRO.
  • Eu Queríame Casare” / DINAMOproducións / Dir. Marita Martinez Arcay 

  • O Cataventos”/ DINAMOproducións 

  • Contos de Michos” /DINAMOproducións 

  • “Os Contos do Grúfalo” / DINAMOproducións 

  • “Se Masca la Comedia” / Cousas Veredes. 

  • “Polo Humor de Dous” / Cousas Veredes. 

  • “Inmedioteces” /Cousas Veredes 

  • “Os Contos de Toribio” / DINAMOproducións 

  • “Improvisar e Gañar” / Cousas Veredes 

  • “O Poder das Árbores” / DINAMOproducións

  • “Os Contos da Espiña de Toxo” / DINAMOproducións 

  • “Falar sen Cancelas” / Culturactiva. 

  • “Concerto Magnífico” / Os Sete Magníficos Máis Un 

  • “Pindirico Show” / DINAMOproducións 

  • “Feliciano” / Os Sete Magníficos Máis Un 

  • “Bivalvos como Galegos” / Os Sete Magníficos Máis Un 

  • “Por Improbar que non quede” / Los Duguis 

  • “La ImproTK Cum Laude” / La ImproTK

  • “Mundo Bochinche”/ Pedro Brandariz 

  • “Ladrón e Familia” /Teatro do Astracán / Dir. Evaristo Calvo 

  • “Dous Pallasos en Máis Apuros” /Os Sete Magníficos Máis Un

FORMACIÓN.
  • Curso para Presentadores de Programas de Entretenimiento”/AtresMedia Formación y Formación Araguaney

  • Campamento Kamikaze /Carballo Interplay

  • “Máis Aló do Guión, a Construción dunha serie”/Zopilote Productora y Carballo Interplay

  • “Producción y Financiación de Proyectos Audiovisuales"/ Felipe Lage y Carballo Interplay

  • “A Web, como soporte para contar historias”/Óscar Otero y Carballo Interplay 

  • “Marketing Dixital On Line e dende abaixo para o teu Producto Dixital” /Maria Yáñez y Carballo Interplay 

  • “Creación dunha Webserie, do Guión á Distribución”/David Sáinz y Teres Segura y Carballo Interplay 

  • “A Expresión do Clown” /Michael Dallaire / Festiclown

  • Clown Profesional/ Antón Valén, Festiclown /Elliot , Magiclown, Festival de Maxia y Clown de Ibiza /Joseph Collard,Semana del Humor de Silleda / Jöns Pappila, Ayuntamiento de Pontevedra y Coper@ctiva Cultural / Eric de Bont , Festiclown, Festival de Galicia 

  •  Improvisación Teatral /Compañía Imprebís / Festiclown /Loco Brusca / Festiclown

  • Bufón Sagrado/Andrés del Bosque, Festiclown / /Eric de Bont, Ayuntamiento de Pontevedra y Coper@ctiva Cultural

  • Comedia dell Arte /Nando Llera / Federación de Novo Circo

  • Clown para profesionales /Jango Edwards y Peter Ercolano / Festiclown 

  • 'Na busca da identidade cómica” /Leo Bassi / Fira Mágica de Santa Susana, Cataluña / Festiclown, Festival de Galicia 

  • Cabarét / Compañía Femme Fatale / Festival Gallego de Cabaré 

  •  Voz e Canto/ Nelsom Quinteiro / Terceiro Pé /Andar Criativo 

  • Taller de teatro en la Escuela del Trinke (Trinke-Trinke) / San & San 

  • Curso de teatro continuo/ Casahamlet 

  • “Narración Oral” /Candido Pazó / Ayuntamiento de Pontevedra e Accionarte 

  • “Identidade teatral e Clown”/ Leo Bassi / Ayuntamiento de Pontevedra e Accionarte 

  • “A Voz en Acción”/ Vicente Fuentes / Ayuntamiento de Pontevedra e Accionarte

  • Clown y Commedia dell ́Arte moderna /Carlo Colombaioni / Festiclown de Galicia

  • Curso de iniciación á Commedia dell ́Arte / Pablo Sánchez /Casa de la Juventud de Oleiros 

HABILIDADES.
  • Carnet B

  • Idiomas: Español (Nativo)/ ​Gallego (Nativo)

  • Premios:

    • Premio Mestre Mateo 2019, Mejor webserie.por 'Dinosaurio'

1/1

© 2018 Things Management

info@thingsmanagement.com

Telf: 649 38 15 82 

 

Aviso Legal

política de privacidad